Welcome to Rudno nad Hronom   Click to listen highlighted text! Welcome to Rudno nad Hronom Powered By GSpeech

 

esty

Vážení spoluobčania,

správca železničnej infraštruktúry (ŽSR) oznamuje, že v období:

  • od 31. augusta 2020 do 4. septembra 2020 v čase od 08:30h do 15:20h

bude realizovať rekonštrukčné práce, ktoré budú mať za následok dočasné obmedzenia v železničnej doprave na traťovom úseku číslo 150 Zvolen - Nové Zámky.

zsr vyluka


Z uvedeného dôvodu budú osobné vlaky a rýchliky smer Zvolen a smer Levice nahradené náhradnou autobusovou dopravou (NAD) v úsekoch:

  • Žarnovica - Nová Baňa
  • Hliník nad Hronom - Nová Baňa
  • Nová Baňa - Kozárovce

Zastávkou NAD v našej obci bude autobusová zastávka „Rudno nad Hronom OcÚ.“

Srdečne Vás pozývame stráviť nedeľné popoludnie na čerstvom vzduchu s možnosťou spoznať kúsok z histórie našej obce. Vydajme sa preto spolu po stopách baníctva v Rudne nad Hronom. Určite neoľutujete!

po stopach banictva

Stredoslovenská distribučná spoločnosť oznamuje, že dňa 8.7.2020 v čase od 8:00h do 16:30h bude v našej obci prerušená dodávka elektrickej energie z dôvodu opráv na zariadeniach distribučnej sústavy. Odstávka bude pre odberné miesta od súpisného čísla 134 a vyššie, teda pre hornú časť obce.

ssd

gulas_majster_2020

vakcinacia

Zber papiera

Obecný úrad oznamuje občanom, že dňa 5. mája 2020 sa v našej obci uskutoční zber starých pneumatík a nebezpečného odpadu. Pneumatiky, plechovice a vedrá so starou farbou či olejom, či bližšie neurčené chemikálie a pod. je možné vyložiť v deň zberu pred brány rodinných domov, kde ich odoberú pracovníci obecného úradu. NO musí byť v riadne uzavretých nádobách, aby sa predišlo prípadnému znečisteniu životného prostredia. 

NO je možné do 4. mája 2020 odovzdať počas úradných hodín aj na obecnom úrade a pneumatiky je možné priniesť ako zvyčajne k obecnému úradu na vytvorené zberné miesto.

Obecný úrad oznamuje občanom - dôchodcom, že v prípade záujmu o nákup potravín a následnú donášku do domu, je možné v pracovných dňoch nahlásiť v čase od 7:00 do 8:00h na tel. čísle 045/68 56 253 zoznam požadovaných potravín. Následne budú objednané potraviny nakúpené v miestnej predajni Coop Jednota a distribuované podľa objednávok jednotlivým dôchodcom. Služba bude poskytnutá dôchodcom s trvalým pobytom v obci Rudno nad Hronom zatiaľ bezplatne.

Z dôvodu vyhlásenej mimoriadnej situácie v SR sú od 13. marca 2020 obmedzené aj stránkové hodiny na OcÚ pre verejnosť.
V nevyhnutnom prípade je možné telefonicky kontaktovať pracovníkov OcÚ na čísle 045/6856253 a dohodnúť ďalší postup.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech