Welcome to Rudno nad Hronom   Click to listen highlighted text! Welcome to Rudno nad Hronom Powered By GSpeech
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Bleskovky

 • Rudniansky kruháč

  Máš chuť rozhýbať svoje telo? Pridaj sa k nám, cvičíme pondelky a štvrtky o 17,15h na multifunkčnom ihrisku, alebo v prípade zlého počasia v KD.

  kruhac

   
 • Vypočuj si označený text

  Milí navštevníci, máme pre Vás novinku v podobe prehrávania obsahu nášho webu. Označ si ľubovolný text a vyskúšaj.

   
 • Tradične netradičný karneval

  Skvele sme si opäť užili tohtoročný Karneval.
  Pozrite si našu fotogalériu. Čítať ďalej...

   

Vážení spoluobčania,

správca železničnej infraštruktúry (ŽSR) oznamuje, že v období od 10. augusta 2020, 07:00h do 23. augusta 2020, 15:30h bude nepretržite realizovať rekonštrukčné práce, ktoré budú mať za následok dočasné obmedzenia v železničnej doprave na traťovom úseku číslo 150 Zvolen - Nové Zámky.

Z uvedeného dôvodu budú osobné vlaky a rýchliky smer Zvolen a smer Levice nahradené náhradnou autobusovou dopravou (NAD) v úsekoch:

 • Žarnovica - Nová Baňa
 • Hliník nad Hronom - Nová Baňa
 • Nová Baňa - Kozárovce

Zastávkou NAD v našej obci bude autobusová zastávka „Rudno nad Hronom OcÚ.“

Výveska, ktorá informuje cestujúcich po jednotlivých dňoch, ktorý osobný vlak je v príslušnom úseku nahradený NAD je k dispozícii v priloženom odkaze. Čítať ďalej...

Srdečne Vás pozývame stráviť nedeľné popoludnie na čerstvom vzduchu s možnosťou spoznať kúsok z histórie našej obce. Vydajme sa preto spolu po stopách baníctva v Rudne nad Hronom. Určite neoľutujete!

po stopach banictva

Obecný úrad oznamuje občanom, že biologicky rozložiteľný komunálny odpad je možné nosiť na spevnenú plochu pri ihrisku ŠK Rudno nad Hronom, kde je umiestnený zelený veľkokapacitný kontajner určený výhradne na zber bioodpadu.

Kompostovať možno: kvety, trávu, lístie, drevený odpad zo strihania a orezávania krovín a stromov, vypletú burinu, pozberové zvyšky z pestovania, zhnité ovocie a zeleninu, piliny, drevnú štiepku, hobliny, drevný popol, šupy z čistenia zeleniny a ovocia, kávové a čajové zvyšky, vaječné škrupiny, starý chlieb, škrupiny z orecha.

!!! Dôrazne žiadame občanov, aby do kontajnera nehádzali žiadny íný odpad !!!

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech