Welcome to Rudno nad Hronom   Click to listen highlighted text! Welcome to Rudno nad Hronom Powered By GSpeech
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Novinky

 • Prehľad zo skríningového testovania v našej obci

  Pozrite si výsledky skríningového testovania na ochorenie COVID 19 v našej obci.

  Čítať ďalej...  
 • Ľudové piesne v rozhlase

  Zahlasuj v anonymnej ankete o najobľúbenejšiu ľudovú pieseň. Anketa bude prebiehať od 01.04.2021 až do konca mesiaca a zapojiť sa môže ktokoľvek.Čítať ďalej...

   
 • ESO 2021

  Historicky prvé elektronické sčítanie obyvateľov sa začalo  15.2.2021. Sčítanie potrvá do 31.3.2021. Do dnešného dňa sa elektronicky sčítalo už viac ako 85% obyvateľov našej obce.

  Čítať ďalej...  
 • Potraviny Coop Jednota

  Oznamujeme občanom, že od 08.03.2021 do odvolania budú dočasne zmenené otváracie hodiny v predajni potravín Coop Jednota Rudno nad Hronom.

  Čítať ďalej...  
 • Pošta Rudno

  Od pondelka 1.3.2021 zmena otváracích hodín na našej pošte. Naďalej platia bezpečnostné a hygienické opatrenia na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19.Čítať ďalej...

   
 • Napísali o nás

  Zapojili sme sa v týždenníku MY Noviny Žiarskej kotliny do rubriky "Ako sme žili v Československu".

  Čítať ďalej...  
 • Jazykovedné okienko

  Milí čitatelia, viacjazyčné rozhranie nášho webu je na svete. Zvoľ si svoj obľúbený jazyk z nižšie uvedeného menu a otestuj svoje znalosti.


   
 • Projekt SODB 2021

  Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) napreduje v sčítaní domov a bytov. V našom kraji je do sčítania zapojených 516 samospráv.

  Čítať ďalej...  
 • Párty stan

  Ďakujeme spoločnosti BRIMO, ktorá nám darovala nožnicový stan 3x3.
  Budeme ho používať na rôzne obecné podujatia, ako MDD, obecné dni, trhy..atď.

  noznicovy stan 3x6

   

Samosčítanie obyvateľov bolo k polnoci 31. marca 2021 ukončené. Ak ste digitálne vylúčení, alebo ste sa nemohli sčítať sami a ani s pomocou blízkej osoby, budete môcť využiť službu asistovaného sčítania.

Počas asistovaného sčítania sa môžete sčítať na kontaktnom mieste v obci, kde Vám so sčítaním môže pomôcť stacionárny asistent, alebo použijete počítač na kontaktnom mieste a sčítate sa sami, alebo môžete telefonicky požiadať o mobilného asistenta, ktorý Vás navštívi a sčíta Vás.

Asistované sčítanie sa z dôvodu epidemickej situácie posunulo, presný termín realizácie asistovaného sčítania bude stanovený rozhodnutím predsedu ŠÚ SR v spolupráci s Úradom verejného zdravotníctva tak, aby nebolo ohrozené zdravie obyvateľa ani asistenta.

Viac infomácií získate na web stránke https://www.scitanie.sk/scitanie-obyvatelov/asistovane-scitanie , alebo na obecnom úrade alebo v správe ŠÚSR: Tlačová správa

scitanie obyvatelstva 640x427

 

Pripravili sme pre Vás leták pre zápis detí na predprimárne vzdelávanie na školský rok 2021/2022 do Materskej školy v Rudne nad Hronom.

Plagt zpis do M RNH 2021 2022

Oznamujeme občanom,

že v pondelok 12.04.2021 v čase od 8:00 do 17:00 hod. bude v priestoroch kultúrneho domu opäť zriadené Mobilné Odberové Miesto (MOM) na testovanie na ochorenie COVID 19. Posledný odber bude vykonaný o 16:40 hod.

Prestávka: od 12:00 do 13:00 hod.


editor 3 51 sk 1

Pozemkové spoločenstvo Rudno nad Hronom ponúka obyvateľom obce možnosť si do 30. apríla 2021 bezplatne nachystať drevo pre domácu spotrebu. Drevná hmota sa nachádza v časti obce Brezina nad cintorínom a strelnicou, po výrube a mulčovaní v horšie prístupnom teréne a preto je poskytovaná bezodplatne, len za dočistenie terénu. 

Upozorňujeme, že je potrebné sa dopredu nahlásiť na obecnom úrade, kde Vám poskytnú bližšie informácie.  

Vyrub_drevin

 

Pripomíname občanom, že biologicky rozložiteľný komunálny odpad je možné nosiť na spevnenú plochu pri ihrisku ŠK Rudno nad Hronom, kde je umiestnený zelený veľkokapacitný kontajner určený výhradne na zber bioodpadu. V prípade, že je kontajner naplnený, je možné bioodpad ukladať aj vedľa neho na tejto spevnenej ploche. 

odpad

Kompostovať možno: kvety, trávu, lístie, drevený odpad zo strihania a orezávania krovín a stromov, vypletú burinu, pozberové zvyšky z pestovania, zhnité ovocie a zeleninu, piliny, drevnú štiepku, hobliny, drevný popol, šupy z čistenia zeleniny a ovocia, kávové a čajové zvyšky, vaječné škrupiny, starý chlieb, škrupiny z orecha.

Regionálna veterinárna a potravinová správa Žiar nad Hronom upozorňuje na povinnosti chovateľov hospodárskych zvierat na úseku veterinárnej starostlivosti v roku 2021.

hospod rske zvierat chovate sk potreby

Materiál určený pre chovateľov hospodárskych zvierat, v ktorom sú uvedené ich povinnosti pre rok 2021 nájdete v priloženom linku.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech