Welcome to Rudno nad Hronom   Click to listen highlighted text! Welcome to Rudno nad Hronom Powered By GSpeech
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Bleskovky

 • Vypočuj si označený text

  Milí navštevníci, máme pre Vás novinku v podobe prehrávania obsahu nášho webu. Označ si ľubovolný text a vyskúšaj.

   
 • Oznam lekárov nášho regiónu

  Prosíme pacientov, rodičov detí, aby v súvislosti so súčasnou epidemiologickou situáciou zvážili svoje osobné návštevy v čakárňach a ambulanciách lekárov v našej oblasti.

  Čítať ďalej...  
 • Slovenská autobusová doprava Zvolen, a.s.

  Slovenská autobusová doprava Zvolen, a.s. oznamuje, že s účinnosťou od 2.4.2020 až do odvolania zavádza v prímestskej autobusovej doprave v BBSK mimoriadny režim  premávania "Covid-19". Cestovné poriadky platné v tomto režime nájdete na nižšie uvedenom odkaze. Bližšie info...

   
 • Dočasná zmena fungovania skládky Bzenex BMP

  Spoločnosť Marius Pedersen, a.s. oznamuje občanom a klientom dočasnú zmenu fungovania skládky Bzenex BMP, s.r.o. Bzenica.

  Čítať ďalej...  
 • Tradične netradičný karneval

  Skvele sme si opäť užili tohtoročný Karneval.
  Pozrite si našu fotogalériu. Čítať ďalej...

   

vakcinacia

Zber papiera

Obecný úrad oznamuje občanom - dôchodcom, že v prípade záujmu o nákup potravín a následnú donášku do domu, je možné v pracovných dňoch nahlásiť v čase od 7:00 do 8:00h na tel. čísle 045/68 56 253 zoznam požadovaných potravín. Následne budú objednané potraviny nakúpené v miestnej predajni Coop Jednota a distribuované podľa objednávok jednotlivým dôchodcom. Služba bude poskytnutá dôchodcom s trvalým pobytom v obci Rudno nad Hronom zatiaľ bezplatne.

Po opílení stromov v záhrade ostáva otázka čo s konármi?
Podľa "Zákona č. 79/2015 Z.z. Zákon o odpadoch" je spaľovanie lístia, konárov a ďalšieho odpadu záhradného charakteru zakázané.
Jedna z možností ako s konármi naložiť a neporušiť zákon je, že si ich "odložíte" na zimu a využijete na rozkladanie ohňa. Poradíme Vám, ako na to...

Obecný úrad oznamuje občanom, že BIO odpad zo záhrad a parkov je možné nosiť na spevnenú plochu pri ihrisku ŠK Rudno nad Hornom (pod veľký strom).
Je potrebné separovať konáre zo stromov a kríkov (drevnú hmotu) od ostatného BIO  odpadu (lístie, tráva a pod.)
!!! Dôrazne žiadame občanov, aby na zberné miesto nenosili biologicky rozložiteľný kuchynský odpad !!!

Na základe mimoriadnej situácie starosta obce Brehy prerušuje vyučovanie žiakov základnej a materskej školy v Brehoch na deň 13. marca 2020

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech