Welcome to Rudno nad Hronom   Click to listen highlighted text! Welcome to Rudno nad Hronom Powered By GSpeech
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Bleskovky

 • Po stopách baníctva

  Rudno nad Hronom je obec s bohatou baníckou históriou. Statočných prieskumníkov pri obhliadke terénu ani dážď nezaskočil.
  Pozrite si našu fotogalériu.Čítať ďalej...

   
 • Odber noviniek

  Sledujte nás prostredníctvom RSS technológie vo Vašom mobile, prehliadačí, poprípade poštovom klientovi.

  Čítať ďalej...  
 • Projekt SODB 2021

  Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) napreduje v sčítaní domov a bytov. V našom kraji je do sčítania zapojených 516 samospráv.

  Čítať ďalej...  
 • Rudniansky kruháč

  Máš chuť rozhýbať svoje telo? Pridaj sa k nám, cvičíme pondelky a štvrtky o 18:00h na multifunkčnom ihrisku, v prípade zlého počasia v KD.

  Čítať ďalej...  
 • Vypočuj si označený text

  Milí navštevníci, máme pre Vás novinku v podobe prehrávania obsahu nášho webu. Označ si ľubovolný text a vyskúšaj.

   

Už tretí rok sa na Slovensku organizuje zbierka "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?". Zapojte sa spolu s nami do celoslovenskej výzvy a potešme seniorov z nášho regiónu. Tento rok môžete svoje krabičky odovzdávať u nás na Obecnom úrade v Rudne nad Hronom od 23.11 do 06.12.2020.

Darujme darček pre babičku, alebo deduška a vyčarujme im úsmev na tvári. Viac informácií najdete na web stranke www.kolkolasky.sk

plagat

Vážení spoluobčania,

v našej obci sa dňa 11.11.2020 uskutoční výkup papiera nasledovne:

 • v čase od 15:30h pred obecným úradom
 • v čase od 16:00h v doline pri autobusovej zastávke

 gwr2

Vážení spoluobčania,

v rámci zabezpečenia bezproblémového testovania COVID-19 sme pristúpili k vytvoreniu harmonogramu pre účasť našich občanov na testovaní.

plosne testovanie

Harmonogram odporúčame dodržiavať, tak aby sme predišli stretávaniu sa väčšieho počtu osôb pred odberným miestom. Minimalizujeme tým riziko prípadnej nákazy.

Vážení chovatelia,

Regionálna veterinárna a potravinová správa (RVPS) Žiar nad Hronom upozorňuje občanov na povinnosť registrácie chovov ošípaných aj v prípade, ak sa jedná iba o jednu ošípanú chovanú pre domácu spotrebu. Mimoriadne dôležité je dodržiavanie zásady biologickej ochrany chovov ošípaných – platí pre komerčné a nekomerčné chovy!

Plagát bioopatrenia farma

Pokyny pre chovateľov

Obecný úrad oznamuje občanom, že biologicky rozložiteľný komunálny odpad je možné nosiť na spevnenú plochu pri ihrisku ŠK Rudno nad Hronom, kde je umiestnený zelený veľkokapacitný kontajner určený výhradne na zber bioodpadu.

odpad

Kompostovať možno: kvety, trávu, lístie, drevený odpad zo strihania a orezávania krovín a stromov, vypletú burinu, pozberové zvyšky z pestovania, zhnité ovocie a zeleninu, piliny, drevnú štiepku, hobliny, drevný popol, šupy z čistenia zeleniny a ovocia, kávové a čajové zvyšky, vaječné škrupiny, starý chlieb, škrupiny z orecha.

© 2012 Rudno nad Hronom | Ochrana osobných údajov(GDPR)
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech