Welcome to Rudno nad Hronom   Click to listen highlighted text! Welcome to Rudno nad Hronom Powered By GSpeech

Oznamujeme obyvateľom, že veľkokapacitné kontajnery na zber odpadu vzniknutého v dôsledku povodne budú v obci rozostavené ešte tento víkend a v pondelok budú posledný krát vyvezené. 

Žiadame občanov,

ktorí sa v dôsledku živelnej pohromy zo dňa  17.05.2021 ocitli v krízovej životnej situácii, alebo v mimoriadne nepriaznivej sociálnej situácii, aby sa dňa 25.05.2021 o 10:00h dostavili do Kultúrneho domu.

V tomto termíne im zamestnanci Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Banská Štiavnica poskytnú informácie o podmienkach a účele poskytnutia dotácie na podporu humanitárnej pomoci, ktorej schválenie spadá do kompetencie Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny.

Z dôvodu vzniknutej mimoriadnej situácie je zber papiera naplánovaný na 21.5.2021 zrušený. O náhradnom termíne Vás budeme včas informovať.

Oznamujeme občanom,

že vzhľadom na vzniknutú situáciu je zajtrajší zvoz komunálneho odpadu zrušený. O náhradnom termíne Vás budeme včas informovať.

Ďalej pripomíname, že cisterna s pitnou vodu je odstavená za predajňou Jednota a v doline pri autobusovej zastávke.

Zajtra v raňajších hodinách budú pokračovať práce na odstraňovaní vzniknutých škôd, odčerpávanie ČOV-iek a septikov, ako aj čerpanie studní. 

Zároveň sa budú v obci pohybovať aj zamestnanci úradu práce Žarnovica, ktorí budú nápomocní pri vypĺňaní žiadostí o jednorázovú finančnú  pomoc a aj pri iných administratívnych úkonoch spojených s poistnými udalosťami.

Dnes v popoludňajších hodinách došlo k pretrhnutiu protipovodňovej hrádze v našej obci a následne bola vyhlásená mimoriadna situácia. 

Záchranné práce a práce na odstraňovaní škôd budú pokračovať aj zajtra v raňajších hodinách aj za účasti ozbrojených síl. 

Podrobné organizačné pokyny budú oznámené zajtra v ranných hodinách po zasadnutí krízového štábu a okresnej povodňovej komisie. 

Informácie budú sprostredkované prioritne obecným rozhlasom. 

Ďakujeme všetkým občanom, ktori sa zúčastnili pri zmierňovaní vzniknutých škôd.

Oficiálne evidujeme jedného zosnulého a žiadnych ďalších nezvestných.

Hľadáme 4 dobrovoľníkov, ktorí budú súčinní pri cyklistickej súťaži CYKLISTICKÉ PRETEKY V4, ktorej spoluorganizátorom je mesto Nová Baňa.

CP 2021

Náplňou dobrovoľníckej činnosti bude 11. júla 2021 súčinnosť pri obmedzení premávky počas preteku, ktorý bude prechádzať našou obcou.

V prípade, že máte chuť pomôcť pri organizácii preteku, môžete sa nahlásiť ako dobrovoľník(najneskor do 7. mája 2021) a to:

  • telefonicky na t.č. 045/6856253
  • e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
...

Stredoslovenská distribučná spoločnosť oznamuje odberateľom,
že v termíne od 26.05.2021 08:30 hod. do 26.05.2021 14:30 hod. bude v našej obci prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadeniach distribučnej sústavy.


elktrina

 

Obmedzená distribúcia elektriny bude pre odberné miesta:

  • od strednej zastávky smerom až po horný koniec obce

Oznamujeme občanom,

že v pondelok 26.04.2021 v čase od 8:00 hod. do 17:00 hod. bude v priestoroch kultúrneho domu opäť zriadené Mobilné Odberové Miesto (MOM) na testovanie na ochorenie COVID 19. Posledný odber bude vykonaný o 16:40 hod.

Prestávka: od 12:00 hod. do 13:00 hod.


editor 3 51 sk 1

Pozemkové spoločenstvo Rudno nad Hronom ponúka obyvateľom obce možnosť si do 30. apríla 2021 bezplatne nachystať drevo pre domácu spotrebu. Drevná hmota sa nachádza v časti obce Brezina nad cintorínom a strelnicou, po výrube a mulčovaní v horšie prístupnom teréne a preto je poskytovaná bezodplatne, len za dočistenie terénu. 

Upozorňujeme, že je potrebné sa dopredu nahlásiť na obecnom úrade, kde Vám poskytnú bližšie informácie.  

Vyrub_drevin

 

Zahlasuj v anonymnej ankete o najobľúbenejšiu ľudovú pieseň. Anketa bude prebiehať od 01.04.2021 až do konca mesiaca a zapojiť sa môže ktokoľvek.Čítať ďalej...

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech