Welcome to Rudno nad Hronom   Click to listen highlighted text! Welcome to Rudno nad Hronom Powered By GSpeech

Dňa 21.8.2021 o 16:00 hod. pozývame malých aj veľkých na súťažné rodinné popoludnie Rudnianske koliesko. 

Stretneme sa na rudnianskom moste, cestou na železničnú stanicu. 

Koliesko2 1 

Vážení spoluobčania,

dňa 11. júla 2021 privíta Stredné Pohronie pelotón pretekajúci cez krajiny Vyšehrádskej štvorky.

v4

Orientačný časový rozpis pretekov

Prosíme občanov o porozumenie a ústretovosť, aby v čase prejazdu pelotónu zabezpečili svoje zvieratá, nevybiehali na trať a svoje autá neparkovali na ceste vo vyznačenom čase na uvedených komunikáciách. Orientačný časový rozpis pretekov nájdete v prílohe oznamu.

Ďakujeme za ohľaduplnosť a zároveň Vás pozývame na povzbudzovanie pretekárov z bezpečnej vzdialenosti.

Vážení spoluobčania,

8.7.2021 t. j. vo štvrtok o 10:30 hod. bude v našej obci v sále kultúrneho domu zriadené mobilné očkovacie centrum Banskobystrického samosprávneho kraja, ktoré zabezpečí druhé kolo očkovania vakcínou Pfizer. Očkovanie je určené pre občanov, ktorí boli očkovaní prvou dávkou vakcíny 3.6.2021.

co

Vážení spoluobčania,

spoločnosť ESTY s.r.o. v našej obci dňa 4.6.2021 uskutoční výkup papiera a to nasledovne:

  • v čase od 16:00 hod. pred obecným úradom
  • v čase od 16:25 hod. v doline pri autobusovej zastávke

 

vykup papiera 2021 

Oznamujeme obyvateľom, že veľkokapacitné kontajnery na zber odpadu vzniknutého v dôsledku povodne budú v obci rozostavené ešte tento víkend a v pondelok budú posledný krát vyvezené. 

Obyvatelia postihnutí povodňou, ktorí by mali záujem o materiálnu pomoc, ako nábytok, oblečenie, matrace, prípadne staršie, ale funkčné elektrospotrebiče a pod., môžu kontaktovať obecný úrad na tel. č. 045/6856253, alebo 0909 234 270. Radi Vám poskytneme podľa potreby ďalšie informácie.

Žiadame občanov,

ktorí sa v dôsledku živelnej pohromy zo dňa  17.05.2021 ocitli v krízovej životnej situácii, alebo v mimoriadne nepriaznivej sociálnej situácii, aby sa dňa 25.05.2021 o 10:00h dostavili do Kultúrneho domu.

V tomto termíne im zamestnanci Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Banská Štiavnica poskytnú informácie o podmienkach a účele poskytnutia dotácie na podporu humanitárnej pomoci, ktorej schválenie spadá do kompetencie Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny.

Z dôvodu vzniknutej mimoriadnej situácie je zber papiera naplánovaný na 21.5.2021 zrušený. O náhradnom termíne Vás budeme včas informovať.

Oznamujeme občanom,

že vzhľadom na vzniknutú situáciu je zajtrajší zvoz komunálneho odpadu zrušený. O náhradnom termíne Vás budeme včas informovať.

Ďalej pripomíname, že cisterna s pitnou vodu je odstavená za predajňou Jednota a v doline pri autobusovej zastávke.

Zajtra v raňajších hodinách budú pokračovať práce na odstraňovaní vzniknutých škôd, odčerpávanie ČOV-iek a septikov, ako aj čerpanie studní. 

Zároveň sa budú v obci pohybovať aj zamestnanci úradu práce Žarnovica, ktorí budú nápomocní pri vypĺňaní žiadostí o jednorázovú finančnú  pomoc a aj pri iných administratívnych úkonoch spojených s poistnými udalosťami.

V prípade, že Vám počas povodne bola spôsobená škoda na majetku, je možné požiadať o jednorázovú finančnú pomoc prostredníctvom vyplneného tlačiva "Žiadosť o jednorázovú finančnú výpomoc". Vyplnené tlačivo je potrebné doručiť na obecný úrad do 20.5.2021 do 17:00hod.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech